۶۶۷۱۶۶۰۱ - 021 | ۶۶۷۲۷۷۶۶ - 021
تهران خیابان جمهوری بین حافظ و استانبول بعد از خیابان سی تیر کوی نوبهار پلاک ۳۱

فناوری های 8K و تلویزیون

فناوری های 8K و تلویزیون

فناوری های 8K می تواند به زودی محبوب مردم جهان شود؟


تلویزیون و فناوری 8K از ابتدای سال جاری میلادی به صورت جدی پیگیری شده و شرکت هایی مانند سامسونگ و ال جی، نخستین 8Kهای خود را برای مصارف خانگی معرفی کرده اند. اما با توجه به این مسئله که رزولوشن 4K هنوز هم در برخی کشورها نظیر ایران با محدودیت های محتوا روبرو هستند، نرخ رشد تلویزیون و فناوری های 8K چندان سریع نیست.

از سوی دیگر سازندگان فیلم های سینمایی و محتوا نیز برای تصویر برداری و ارائه محصولات خود، نیازمند هزینه های بیشتری است که در حال حاضر در بهترین حالت با رزولوشن 4K فیلم برداری می گردد. در همین راستا ResearchandMarkets گزارشی را منتشر کرده است؛ در شرایطی که از سال 2017 درآمد تکنولوژی 8K به 2 میلیارد دلار سیده بود، انتظار می رود که این رقم در طی 7 سال به مبلغ قابل توجهی برسد.

موسسه ResearchandMarkets در گزارش تحلیلی خود اعلام کرده است که درآمد حاصل از تکنولوژی های 8K طی 7 سال و در سال 2026 میلادی، به رقم 68 میلیارد دلار خواهد رسید. هر چند که این رشد چندان سریع نخواهد بود، اما به ارقام قابل توجهی دست پیدا خواهد کرد. از سوی دیگر، این گزارش باعث می شود تا سازندگان محتوا، سازندگان بازی، فیلم های سینمایی و ... از همین حالا به فکر سرمایه گذاری بر روی این فناوری باشند.

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید